👤

in 20 secundeviteza unui motociclist creste de la 54 km/h la 108 km/h.Care este accelerația sa medie?​

Răspuns :

Răspuns:

40 accelerația medie =108:54=2

20×2=40

Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!


Ze Learnings: Alte intrebari