Răspuns :
Răspuns:
70×10=700m
R:700m
Explicație:
SPER CA TE-AM AJUTAT!!!
Răspuns: d = 700 m
Explicație:
viteza medie = distanta : timp
distanta = deplasarea = viteza x timpul
viteza = 70 m/s
timp = 10 secunde
distanta = 70 m/s x 10 s = 700 metri
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!