👤

o buburuză se muşca cu viteza de 1 cm/s pe un inel de lungimea de 2 m.În cît timp buburuza fqce un cerc complet. (varoooog mult varoog ajutatimaaaa dau coroană, inimă❤ si 5 stele ⭐ varoog )​

Răspuns :

Răspuns:

200s = 3min 20s

Explicație:

1m=100cm

Răspuns:

200s=3m si 20s

Explicație:

1m= 100cm

Sper ca te-am ajutat! :)