Un elev măsoară viteza sa medie în drum spre şcoală şi găseşte trei valori: v1=1,5m/s v2= 1,6m/s v3= 1,65m/s. 1. Care este valoarea vitezei medii? 2.Scrieţi rezultatul final.
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!