Răspuns :
Răspuns: 50 secunde
Explicație:
VITEZA = DISTANTA : TIMP
timp = distanta : viteza
timp = 1000 m : ( 6 m/s + 14 m/s ) = 1000 m : 20 m/s = 50 secunde
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!