👤

stiind ca 6 kg de piersici costa 36 lei tot atat cat 9 lg de mere sa se afle car costa 1 kg de piersici si cat costa un kg de lamai​

Răspuns :

Răspuns:

Cât costă un kg de piersici

36 : 6 = 6 lei

Cât costă un kg de mere

36 : 9 = 4 lei

1 kg piersici costă 6 lei

1 kg mere costă 4 lei

Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!


Ze Learnings: Alte intrebari