👤

Exprinarea vitezei
transformati în m/s.
56km/h
60km/h

rezolvarea o vreau completă!​


Răspuns :

Răspuns:

56 km = 56000 metri pe ora sau impartim 56000 : 60 = 933.33 metri pe minut ...... apoi impartim 933.33 :60 = 15,5 metri pe secunda

Explicație:

60km / h = 16,6 m/ sec

Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!


Ze Learnings: Alte intrebari