👤

Problema la fizică:
Masa unui corp de aluminiu este 1,35kg iar densitatea S=2,79/cm3(cm cub)
Aflați volumul acestuia
Vă rog frumos cine mă poate ajuta urgent dau coroana și 50 sau 100 de puncte​


Răspuns :

Răspuns:

masa=1,35kg=1350g

densitate=2,79g/cm^3

V=1350g:2,79g=483,87cm^3

Explicație:sper sa fie buna

Răspuns:

masa = 1,35 kg = 1350 g

densitatea = 2,7 g/cm³

Volumul => V = m/p = 1350g/2,7g/cm³ = 500cm³

EVERGREEN