se amesteca 200g soluție de sare 10% cu 250 soluție de sare 20% și X apa .Soluția obținută are concentrația procentuală de 8%.Masa de apa folosita este: a)X=700g b)X=425g c)X=885g
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!