👤

4 kg de mere costa 12lei . Cât costă 1 kg de mere? Cât costă 15 kg ?
Se rezolvă cu ,,......"​


4 Kg De Mere Costa 12lei Cât Costă 1 Kg De Mere Cât Costă 15 Kg Se Rezolvă Cu class=

Răspuns :

Răspuns:

Rezolvare:

Cât costă 1 kg de mere?

12:4=3

Cât costă 15 kg?

12x15=180

Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!


Ze Learnings: Alte intrebari