👤

20km/min........km/h fizica​

Răspuns :

Răspuns:

1200km/h

Explicație:

Stim ca 1h=60min si 1min=1/60h.

Astfel avem:

20km/min=20km/(1/60h)= 20×60km/h=1200km/h

Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!


Ze Learnings: Alte intrebari