👤

Prețul unei cărți este de 30 de lei. După o reducere cu 30% prețul cărții va fi...?


Dau coroana repeedeee​


Răspuns :

Explicație pas cu pas:

30+1=31

31:30=1

31+2=32

Iar 32:31=1.

  • Sper că te-am ajutat
Aici este rezolvarea
Am facut-o pe foaie
Vezi imaginea LUKKA4